Skip to content Skip to footer

Atrakcje w naszej okolicy

SPRAWDŹ TAKŻE CO MA DO ZAOFEroWANIA

Nasza okolica

POLESKI PARK NARODOWY 

Największy zespół podmokłych łąk, torfowisk i bagien tworzy dzisiaj Poleski Park Narodowy, z enklawą Bagno Bubno i Poleskim Parkiem Krajobrazowym w otulinie. Na terenie parku leżą także piękne i dzikie śródleśne jeziora, których brzegi są siedliskami licznych gatunków ptaków i ssaków. 

Najpopularniejsze ścieżki:
CZAHARY – http://www.poleskipn.pl/index.php/atrakcje/208-czahary
SPŁAWY – http://www.poleskipn.pl/index.php/atrakcje/81-sciezka-splawy
DĄB DOMINIK – http://www.poleskipn.pl/index.php/atrakcje/79-sciezka-dab-dominik
PEREHOD – http://www.poleskipn.pl/index.php/atrakcje/80-sciezka-perehod

OBÓZ POWSTAŃCZY

http://www.poleskipn.pl/index.php/atrakcje/82-sciezka-przyrodniczo-historyczna-oboz-powstanczy

ŚCIEŻKA BOBRÓWKA

 To niezwykła ścieżka zachęcająca do spacerowania wśród koron starych drzew i przy wędrujących meandrach rzeki Bobrówki. Większość trasy prowadzi przez mostki nad bagiennym terenem. Spacerując możemy podziwiać najciekawsze miejsca z wyeksponowanych platform widokowych. Idealne miejsce na trasę rowerową, spacer z wózkiem ok (1,5-2h), tym bardziej, że nie ma tutaj tłumów

NAJPOPULARNIEJSZE JEZIORA
W OKOLICY

Polesie to tajemnicza i nie odkryta kraina jezior bagien i moczarów. 

JEZIORO ZAGŁĘBOCZE– Przepiękne śródleśne jezioro z piaszczystą plażą mnóstwem atrakcji dla małych i dużych. Jezioro zlokalizowane jest zaledwie 4 km od naszego siedliska.  Zagłębocze od lat cieszy się opinią jednego z najczystszych jezior na całym Pojezierzu – tysiące turystów nie może się mylić. Nad samym jeziorem znajduje się bardzo dobrze rozbudowane zaplecze gastronomiczne, liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, plac zabaw i masa innych atrakcji. Jeśli chcesz rozkoszować się pięknymi zachodami słońca, zanurzyć się w czystej wodzie i pooddychać czystym powietrzem – nie mogłeś trafić lepiej. 

JEZIORO PIASECZNO / NURKOWANIE– należy do najgłębszych i najczystszych akwenów Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.Jezioro Piaseczno to bardzo malowniczy akwen, który spodoba się w szczególności miłośnikom wypoczynku na łonie natury. Wody jeziora są przejrzyste i bardzo czyste, a zawartość jodu znajdującego się w powietrzu porównywalna jest z ilością jodu nad morzem! Znajduje się tutaj swoją baza nurkowa http://nurkoweranczo.pl/, gdzie profesjonalni instruktorzy przygotują nas do stawienia pierwszych kroków pod wodą. 

JEZIORO KRASNE – Łagodne brzegi jeziora, gdzieniegdzie porośnięte pasem trzcin, zachęcają do wypoczynku na plaży. W okolicy zachowało się tutaj dużo tradycyjnych domów drewnianych, charakterystycznych dla Polesia

POZOSTAŁE JEZIORA TURYSTYCZNE W OKOLICY 
Jezioro Czarne – 17 km, Białka – 21 km, Jezioro Miejskie – 20 km,  Jezioro Rogóźno – 11 km, Jezioro Łukie  – 12 km

OKOLICA

KOZŁÓWKA – Pałac Zamoyskich to prawdziwa Perła Lubelszczyzny, miejsce w który czas zatrzymał się. Pałac, z ogromnym parkiem, który przetrwał II wojnę światową i w którym możemy podziwiać niesamowite dzieła sztuki. 

WŁODAWA – Miasto wielokulturowe gdzie  wyznawcy różnych religii tworzyli na ziemiach powiatu swoistą jedność. Najważniejsze zabytki : Kościół pw. św. Ludwika i klasztor oo. Paulinów, Cerkiew Prawosławna, Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie

Jesienią we Włodawie organizowany jest Festiwalowi Trzech Kultur. Ta coroczna, trzydniowa impreza przygotowywana jest przez Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego w ramach programu “Dziedzictwo kulturowe Włodawy”

CERKIEW W SOSNOWICY – budynek absolutnie zasługujący na odwiedzenie. W latach 50 XX wieku został wykorzystany na magazyn a piękne wyposażenie uległo zniszczeniu. Za odrestaurowanie świątyni zabrano się dopiero w latach 90. Msza odprawiana jest raz w roku z okazji święta patronów 12 lipca. Polecamy zwiedzenie cerkwi w towarzystwie lokalnego przewodnika, świetnie znającego okolicę.

DWOREK KOŚCIUSZKI znajduje się blisko malowniczego “Poleskiego Parku Narodowego” w miejscowości Sosnowica, gdzie soczysta zieleń, świeże powietrze i niepowtarzalny klimat pozwolą oderwać się od codzienności. 

To tutaj rozegrała się słynna historia nieszczęśliwego romansu Tadeusza Kościuszki z Ludwiką Sosnowską… krótka historia poniżej https://www.lubelskieklimaty.pl/atrakcje-turystyczne/dwory-dworki/683-sosnowica-dworek-kosciuszki.html

SKANSEN W HOLI – Na terenie obiektu jest zabytkowy wiatrak, chata, stodoła. Każdego roku w ostatnią niedzielę lipca organizowany jest tutaj jarmark holiański. Pobyt na jarmarku jest gratką dla miłośników etnografii, folkloru i kultury pogranicza. Od lat imprezę odwiedzają tysiące ludzi.